Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Spotkanie - program Erasmus+: Edukacja Szkolna, Kształcenie i Szkolenia Zawodowe oraz Młodzież

spotkanie scdnBlisko 70 dyrektorów i nauczycieli przedszkoli oraz szkół, a także przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego uczestniczyło w spotkaniu informacyjnym programu Erasmus+ wszystkich trzech sektorów: Edukacja Szkolna, Kształcenie i Szkolenia Zawodowe oraz Młodzież w województwie świętokrzyskim.

Spotkanie odbyło się 13 stycznia 2016 roku w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Poprowadziła je Maria Bednarska, konsultant Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ŚCDN).
– Chcemy dziś przybliżyć państwu program Erasmus+ oraz zachęcić, abyście aplikowali do niego – przywitała zebranych Maria Bednarska, konsultant regionalny programu Erasmus+, która nie kryła, że w minionym roku nasze województwo było w końcówce rankingu dotyczącego realizacji projektów z programu Erasmus+.
– Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Nie musimy doganiać województwa śląskiego, które jest liderem w wykorzystaniu środków z programów Komisji Europejskiej, ale warto, abyśmy w tym rankingu przesunęli się o kilka miejsc do przodu – mówiła Maria Bednarska.
W czasie spotkania prowadzący przekazali uczestnikom bardzo dużo niezbędnych informacji dotyczących możliwości realizacji projektów w programie Erasmus+. Gorąco zachęcali do aplikowania oraz prezentowali projekty już realizowane m.in. projekt Gminy Górno „Twórczy Nauczyciel – Twórczy Uczeń – w poszukiwaniu nowych rozwiązań w edukacji”, w którym instytucjami partnerskimi są trzy szkoły: The Istituto Comprensivo "Falcone e Borsellino" z Włoch, Instituto de Educación Secundaria "Castillo del Águila" z Hiszpanii oraz Skinners’ Academy z Wielkiej Brytanii. Uczestnicy projektu (dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy ze wszystkich placówek z terenu gminy - począwszy od przedszkoli po szkoły gimnazjalne) już w maju udadzą się na job-shadowing do prestiżowej londyńskiej szkoły. Łącznie w projekcie przewidziano 66 mobilności.
Do wszystkich tych placówek, w ramach współpracy nauczyciele będą udawać się na warsztaty. Uczestnikami projektu są dyrektorzy i nauczyciele wszystkich szkół z terenu gminy (począwszy od przedszkoli po szkoły gimnazjalne).

spotkanie scdn1