Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

PROGRAM ERASMUS PLUS W GMINIE GÓRNO - wizyta studyjna we Włoszech

erasmus Wlochy 096PROGRAM ERASMUS PLUS W GMINIE GÓRNO
Twórczy Nauczyciel
Twórczy Uczeń
w poszukiwaniu nowych rozwiązań w edukacji

22 nauczycieli i pedagogów z Gminy Górno uczestniczyło w ramach programu Erasmus Plus w wizycie studyjnej we Włoszech. Przez tydzień (2-7 października 2016) nauczyciele obserwowali pracę włoskich kolegów w szkołach w Vignanello i w Viterbo. Projekt „Twórczy Nauczyciel – Twórczy Uczeń – w poszukiwaniu nowych rozwiązań w edukacji” powstał z inicjatywy władz samorządowych Gminy Górno i realizowany jest w ramach Akcji 1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w sektorze „Edukacja szkolna”.
Grupa nauczycieli z Gminy Górno w ramach programu Erasmus Plus obserwowała pracę włoskich kolegów (tzw. job shadowing) w trzech szkołach położonych w regionie Lacjum  (ok. 60 km od Rzymu) - L'Istituto Comprensivo “Falcone e Borsellino” w Vignanello, Liceo Artistico “U. Midossi” w Vignanello oraz Istituto Magistrale  Statale  Santa Rosa  w Viterbo. Włoskie placówki partnerskie specjalizują się w edukacji włączającej, nauczaniu dwujęzycznym oraz efektywnym stosowaniu  projektów edukacyjnych i multimediów w dydaktyce.   
Uczestnicy wizyty studyjnej brali również udział w warsztatach i prelekcjach doskonaląc swoje kompetencje w zakresie użycia metody CLIL w nauczaniu języków obcych, kreatywnego wykorzystania ICT w edukacji oraz pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Współpraca zapoczątkowana przez naszych nauczycieli będzie miała kontynuację w działaniach władz Górna, które podpisały z włoską gminą Vignanello umowę o wzajemnej współpracy gospodarczej, kulturalnej, w dziedzinie sportu i turystyki oraz ochrony zdrowia.