Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Książki naszych marzeń

ksiazki marzen roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła bierze udział w programie ,, Książki naszych marzeń". Umożliwił on zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Książki były wybierane przez uczniów, czyli te lektury, którymi autentycznie są zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata. Książki te swoją fabułą powinny rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania. Tytuły książek, które w naszym odczuciu uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań – życzliwości, uczciwości, mądrości, odwagi.  
Bieżący rok szkolny to również ROK KSIĄŻKI I CZYTELNICTWA, którego głównym założeniem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Realizacja Programu „Książki Naszych Marzeń” i Rok Czytelnictwa zainspirował wielu nauczycieli do działań wokół książki i aktywniejszej współpracy z biblioteką.
Zaproponowane  działania  przyczyniły się do rozpropagowania czytania książek wśród dzieci i młodzieży. Biblioteka Szkolna została wzbogacona o nowe pozycje o różnorodnej tematyce. Dzięki temu uczniowie poznali wartościowe lektury, przede wszystkim właściwe dla ich wieku.