Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Plebiscyt na najciekawszą książkę

K plebiscyt21Podsumowaliśmy wyniki plebiscytu, ogłoszonego w połowie października, którego celem było stworzenie listy najpopularniejszych książek. Głosy uczniów były bardzo ważne, ponieważ pozwoliły zorientować się jaką literaturę lubią czytać, co ich interesuje i jakie tytuły brać pod uwagę przy zakupie nowych pozycji do biblioteki szkolnej.

Plebiscyt cieszył się dużym zainteresowaniem. Liczba oddanych – 247 ważnych głosów pozwoliła  zorientować się w oczekiwaniach czytelników, co do pozycji chętnie widzianych na bibliotecznych półkach. Wspólnie stworzyliśmy „złotą dziesiątkę” najpopularniejszych książek w naszej bibliotece.
A jakie tytuły uznano za wartościowe i godne polecenia innym? Przede wszystkim doceniono serie o Mikołajku i „Zuźka D”. Nieustannym powodzeniem cieszy się „Harry Potter”. Najmłodsi czytelnicy uwielbiają „Franklina”. W kręgu  zainteresowań pozostają biografie, pamiętniki o czym świadczą tytuły takie jak:„Kwiat pustyni” Dirie  Waris, „Pamiętnik narkomanki” Barbary Rosiek, „My dzieci z dworca ZOO”.  Wymieniano bestsellery, na podstawie których powstały wzruszające filmy:„Zostań, jeśli kochasz”, „Niezgodna” Veroniki Roth. Kilkukrotnie pojawiły się tytuły:„Igrzyska śmierci” czy „Władca Pierścieni”, „Wampiry z Morganwille”, „Charlie i fabryka czekolady”. Rekomendowano wiele pojedynczych tytułów, w rankingu pojawiły się m.in.:„ Wiedźmin”, „Miasto popiołów”,  „Odlotowe Agentki”, „Dziewczyna z pociągu”, „O psie, który jeździł koleją”, „Aurelia księżniczka Amazonka”...