Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Tydzień z książką

K tydzien z ksiazka13W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek i zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.

Akcja wpisała na dobre w kalendarz działań naszej biblioteki. W bieżącym roku zorganizowaliśmy „Tydzień z książką”. Każdego dnia w bibliotece odbywało się głośne czytanie książek. W ramach tej akcji nasze pierwszaki odwiedziły bibliotekę. Każde z dzieci dostało maskotkę która, towarzyszyła im przez cały czas pobytu w bibliotece. Obie panie przypomniały  dzieciom jak  funkcjonuje biblioteka, jak znaleźć ulubioną książkę i jak należy się zachowywać w bibliotece. Następnie p. dyrektor wraz z p. Zosią zaprosiły dzieci do wysłuchania przepięknych bajek, podczas słuchania których  poczuły się jak w domu. Dzieci przeżywają przygody bohaterów książkowych i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z książką. Najprzyjemniejszą chwilą zwiedzania był oczywiście wolny dostęp do półek, kiedy to dzieci  mogły same wybierać interesujące książki, gazety i komiksy.