Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Światowy Dzień Misia

K dzien misia24W dniu 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Misia  z okazji jego 113 urodzin. To zabawka dla każdego: dużego i małego. Z tej okazji  każde dziecko miało możliwość  przyniesienia do szkoły swoją ulubioną pluszową  zabawkę.

Uczniowie z naszego gimnazjum pod opieką pani Renaty Chwalik (opiekuna samorządu uczniowskiego) przygotowali ciekawą prezentację dotyczącą historii produkcji pierwszych misiaczków oraz ciekawostki dotyczące życia gatunków zwierząt - niedźwiedzi żyjących na różnych kontynentach świata.
W  kolejnej części dnia zostaliśmy zaproszeni do Misiolandii czyli do krainy książek w bibliotece. Zabawne wierszyki i opowiadania wraz z piosenkami o tematyce pluszowego misia jeszcze bardziej przybliżyły postać naszych ulubieńców. Opiekunki biblioteki czyli pani dyrektor Halina Pedrycz oraz pani Zofia Rubak stworzyły przemiłą atmosferę przy barwnych dekoracjach z wykorzystaniem bajkowych postaci misia i jego przyjaciół. Wspólne pląsy i zagadki wprawiły dzieci w niesamowitą euforię. Słodkie małe co nieco, niczym  przysmak Kubusia Puchatka, uświetniły oprawę zabawy.
Dzieci częstując się miodowymi ciasteczkami przy pląsach i rymowankach poczuły się jak prawdziwy Kubuś Puchatek ze swoim przysmakiem. W nagrodę za uważne słuchanie  i udział  w tych super zajęciach, ofiarowane zostały dzieciom kolorowanki z postaciami misia.
Był to wyjątkowy dzień, pełen wrażeń i niezapomnianych emocji.