Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Tydzień Kultury Języka - „Szkoła otwarta na czytelnictwo i kulturę”

K tydzien kultury53To tegoroczne hasło Tygodnia Kultury Języka, który  obfitował w ciekawe konkursy,  wydarzenia i przedsięwzięcia. Najmłodsi uczniowie obejrzeli baśń „Królowa Śniegu”- teatrzyk  odegrany  przez aktorów Teatru ART- RE z Krakowa.  Klasa IV udała się do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl „Pinokio”.

Starsi uczniowie wspólnie z nauczycielami urządzili  Gadające ściany- „Czytanie to nie obciach”. Dla młodszych uczniów zorganizowaliśmy konkurs plastyczny na „Plakat do ulubionej lektury” i konkurs „Pisarze Polscy w Karykaturze”. Wybieraliśmy również  Klasowego Mistrza Ortografii , którym zostali: Amelia Gałek -kl. IV, Krystian Paluch -kl. V, Wiktoria Sobieraj-kl. VI.
W dniu 15 marca 2016r. z podwójnej okazji: Tygodnia Kultury Języka oraz Roku Henryka Sienkiewicza uczniowie klas IV, V i VI wraz z wychowawcami odwiedzili leżący nieopodal Kielc Oblęgorek i znajdujące się tam muzeum poświęcone pierwszemu polskiemu nobliście, autorowi „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Krzyżaków” i oczywiście trylogii: „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”.