Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Czytamy… z wiosną

K czytamy wiosna0102Pod takim hasłem uczniowie SP w Woli Jachowej 21 marca z entuzjazmem przywitali nadejście Wiosny. Celem poniedziałkowego spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji ulubionych lektur szkolnych.

Klasa I zaprezentowała montaż słowno-muzyczny na podstawie książki „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej. Uczniowie IIa zachęcali do czytania „Zaczarowanej zagrody” Aliny i Czesława Centkiewiczów, zaś IIb wprowadziła w świat baśni Andersena. Klasa III przeniosła widzów na zimny biegun z bohaterem lektury „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Spotkanie z „Pinokio” Carlo Collodiego to propozycja czytelnicza uczniów z klasy IV. Inscenizację fragmentu lektury „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina przygotowali uczniowie z V klasy. Uczeń z  klasy VI  zachęcał do czytania „Tajemniczego ogrodu” F. Burnet. Przedszkolaki i dzieci z klasy 0 witały wiosnę wierszykami i piosenką.
Aby wiosna przyszła na dobre, uczniowie musieli wykazać się w konkurencjach wiosennych. Rywalizowano w konkursach: „Przysłowia o wiośnie”, „Zagadki wiosenne”, „Puzzle-znaki wiosny”, czy też w zawodach z piórkiem. Było wiele radości, gdyż za rozwiązanie każdy otrzymywał nagrodę.
Na zakończenie p. dyrektor Jolanta Ksel i p. wicedyrektor Halina Pedrycz wręczyły dyplomy i upominki laureatom Szkolnego Konkursu Ortograficznego.
Dzieci i młodzież są chłonnymi odbiorcami literatury i łatwo przejmują wzory zachowań od swoich literackich ulubieńców. Jednakże lektura może oddziaływać na czytelnika dopiero po zrozumieniu treści książki.  Wówczas dokonuje się wpływ na osobowość. Im bliższe są treści lektury, tym bardziej do czytelnika trafiają, im bardziej zgodne są z przekonaniami, tym chętniej się je przyjmuje.