Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

ROK SIENKIEWICZA z GMINNĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ

K rok sienkiewicza319 kwietnia 2016 r. z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Górnie przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Górnie zostało zorganizowane spotkanie upamiętniające 170 rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza oraz 100 rocznicę śmierci pisarza.

Celem tego spotkania  było oddanie hołdu pisarzowi, popularyzacja jego twórczości oraz idei zawartych w jego książkach, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz potrzebę dbałości o polszczyznę oraz popularyzacja czytelnictwa. Zgromadzonym zaprezentowano  fragmenty powieści „W pustyni i w puszczy”.  Dzieci brały też udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów spotkania. Całość zakończono wręczeniem nagród za czytelnictwo w poszczególnych bibliotekach publicznych w Gminie Górno.  Wśród laureatów znalazły się uczennice z naszej szkoły.  Nagrodzone za wzorowe czytelnictwo z Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Jachowej zostały:  Natalia Kozior, Oliwia Kozior, Kuc Julia, Aleksandra Krzysztofek, Aleksandra Kwiatkowska i Karolina Piotrowska, a w konkursie plastycznym – Wiktoria Borek.