Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Cała Szkoła czyta dzieciom

K poranek14„Poranek z książką” to cykl spotkań z najmłodszymi czytelnikami. Głośne czytanie bajek i baśni odbywa się zarówno w przedszkolu,  jak i w bibliotece. Do akcji włączyli się również uczniowie, którzy zawsze świetnie przygotowani i ciekawą kreacją podkreślają charakter czytanego utworu. 

Przedszkolakom bardzo podobają się wizyty w bibliotece i spotkania z książką. Dzieci z wielką uwagą słuchają czytanych wierszy, opowiadań, bajek i baśni. W następnych dniach do akcji włączyli się starsi uczniowie, rodzice i nauczyciele. Książka spełnia ważną rolę w wychowaniu dziecka. To waśnie baśnie czy opowiadania, tak chętnie czytane i słuchane przez dzieci, spełniają ważne zadania wychowawcze.