Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Lekcje biblioteczne z książką marzeń

K lekcje z ksiazka07

 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

W ramach realizacji projektu odbywają się lekcje biblioteczne, którym towarzyszą wystawy i ekspozycje. Dzieci i młodzież poznaje fragmenty książek, które zostały zakupione ze środków rządowego programu. Czytanie książek urozmaicają zabawy literackie i inne niespodzianki. Dzieci pracując w grupie łatwiej integrują się. Organizowane konkursy, krzyżówki, rebusy, układanie puzzli, zagadki związane z przedstawionymi wcześniej tytułami książek doskonalą umiejętność sprawnego czytania, sprawność i płynność językową, motywują ich do intensywniejszej pracy na lekcjach. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogaci język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój, warto więc podjąć się działań sprawiających, by stało się ono dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Tę zaś osiąga się, czytając sprawnie lub też czyniąc wyraźne postępy. One same w sobie stają się silną motywacją do dalszych prób. Udział w projekcie rozbudził ciekawość książką, pokazał różne możliwości ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu. Należy mieć nadzieję, że ukształtowany w ten sposób model spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież zaprocentuje w ich dorosłym życiu – nawyk czytania nie zniknie, a wręcz przeciwnie – zostanie przekazany innym. Nie pozwolimy im stać się wtórnymi analfabetami, lecz aktywnymi uczestnikami kultury czytelniczej.

Lekcje biblioteczne z książką marzeń

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

 

W ramach realizacji projektu odbywają się lekcje biblioteczne, którym towarzyszą wystawy     i ekspozycje. Dzieci i młodzież poznaje fragmenty książek, które zostały zakupione ze środków rządowego programu. Czytanie książek urozmaicają zabawy literackie i inne niespodzianki. Dzieci pracując w grupie łatwiej integrują się. Organizowane konkursy, krzyżówki, rebusy, układanie puzzli, zagadki związane z przedstawionymi wcześniej tytułami książek doskonalą umiejętność sprawnego czytania, sprawność i płynność językową , motywują ich do intensywniejszej pracy na lekcjach. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogaci język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój , warto więc podjąć się działań sprawiających, by stało się ono dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Tę zaś osiąga się, czytając sprawnie lub też czyniąc wyraźne postępy. One same w sobie stają się silną motywacją do dalszych prób. Udział w projekcie rozbudził ciekawość książką, pokazał różne możliwości ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu. Należy mieć nadzieję, że ukształtowany w ten sposób model spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież zaprocentuje w ich dorosłym życiu – nawyk czytania nie zniknie, a wręcz przeciwnie – zostanie przekazany innym. Nie pozwolimy im stać się wtórnymi analfabetami, lecz aktywnymi uczestnikami kultury czytelniczej.