Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

23 kwietnia-Światowy Dzień Książki

K dzien ksiazki6Książkobranie: Weź książkę! Przynieś książkę!

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą  promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej.

 

 

Bo czyż nie miał racji Cycero, twierdząc, że:

 „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.

W naszej Bibliotece zorganizowaliśmy punkt BookCrossing, czyli punkt „uwalniania książek”. Idea, która przyświeca tej akcji to dzielenie się i wymienianie książkami między czytelnikami. Uczniowie sami wytypowali miejsca do zbiórki książek. Półki zostały ustalone  między innymi w Kąciku dla najmłodszych uczniów, w Pokoju  nauczycielskim i oczywiście w Bibliotece. Amatorzy literatury włączyli się aktywnie w obchody święta książki i starali się zarażać swoją pasją innych w zorganizowanych kącikach czytelniczych.                                                               
W oparciu o prezentację multimedialną– „Od kamiennych tablic do płyt CD i e-booka”  uczniowie klas IV-VI poznali historię druku i książki. Z tą tematyką zorganizowano również wystawę na korytarzu szkolnym.