Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Wychowanie przez czytanie

K mamy czytajace02Mamo, poczytaj mi. Proszę!

W procesie zainteresowania dziecka książka konieczne jest także zaangażowania domu rodzinnego. Zdaniem Koźmińskiej – Prezes Fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom” – tylko wspólne działania rodziców, dziadków, nauczycieli pomogą najmłodszym polubić czytanie i zachęcą ich do korzystania z zasobów bibliotek.

Zaproszone Mamy pięknie czytały uczniom szkoły podstawowej ulubione wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych poetów.  Ich ogromnym atutem są twórcze rymy  i zabawy słowem. Z radością zauważyłam, że większość utworów  uczniowie znają na pamięć i recytują je razem z czytającymi Mamami. Nic dziwnego, przecież „Rzepka”, „Okulary”, „Lokomotywac”, „Bambo”  czy ”Samochwała” to  klasyka poezji dziecięcej, która nigdy się nie znudzi. Pełne humoru wiersze znane wszystkim uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. Nasi uczniowie z przyjemnością  poznają piękno polskiej mowy.