Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

SPOTKANIE LITERACKIE Z PISARZEM I REGIONALISTĄ STANISŁAWEM ROGALĄ

K Rogala11W dniu 18.05.2016 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie literackie z pisarzem – regionalistą, autorem wielu tomów wierszy, powieści, opowiadań i opracowań dotyczących legend świętokrzyskich – panem Stanisławem Rogalą, zorganizowane przez bibliotekę publiczną.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V i VI. Na zaproszenie odpowiedzieli również uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Skorzeszycach, którzy przybyli do naszej szkoły ze swoim wychowawcą i opiekunem biblioteki szkolnej. Pisarz bardzo ciekawie opowiadał o swoim życiu i twórczości. Przytaczał anegdoty dotyczące genezy jego powieści i opowiadań. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób gromadzi  materiał  do powstania książki oraz skąd czerpie pomysły literackie. Pan Stanisław Rogala bardzo chętnie opowiadał o naszym regionie świętokrzyskim. Uczniowie słuchali z ciekawością i zadawali pytania dotyczące życia i twórczości pisarza.