Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Ferie pełne eksperymentów

4 4 ferie 001aW dniach 30, 31 stycznia oraz 1 lutego odbyły się zajęcia grupy 3, 4 i 5 w ramach projektu: „4x4, czyli cztery żywioły w czterech porach roku”.

Przez trzy dni uczniowie w trzech grupach – żywiołach: powietrze, ogień i woda rywalizowali w konkurencjach przyrodniczych i matematycznych; wykonywali różne zadania i doświadczenia, mieli okazję eksperymentować, mieszać mikstury, odkrywać zagadki. Poprzez różne zabawy i konkurencje kształtowali umiejętność współpracy w grupie oraz swoją kreatywność. Dużą przyjemność sprawiło uczniom własnoręczne wykonanie mydełka, do którego mogli wybrać dowolne barwniki, zapachy, foremki o różnych kształtach, a także dodatki (skórkę pomarańczy, suszoną lawendę, listki zielonej herbaty itp.). Wykonywali "śnieżne kule" wypełnione specjalnym płynem z brokatem, w którym zostały zanurzone figurki ulepione z plasteliny. Samodzielnie projektowali, a następnie wykonali makietę, która przedstawiała współistnienie czterech żywiołów.  
Na zajęciach uczniowie stali się badaczami i wykonywali  proste eksperymenty, które pozwoliły im odkrywać zagadki otaczającego nas świata. Spotkania  te były połączeniem świetnej zabawy ale i sporej dawki wiedzy.

I.W.