Polecane strony

flaga erasmusgornokomisjakuratoriumministerstwo

 b2  b1

 

Udział w V Ogólnopolskim Sympozjum Naukowe Dzieci na UJK w Kielcach

SP Sympozjum 2017 013Dnia 09.06.2017 r. uczennica klasy 6 – Milena Ozga - przedstawiła na V Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Dzieci, które odbyło się na  UJK w Kielcach, prezentację nt. Lepiej widzieć! Od łuczywa do żarówki energooszczędnej. Zaprezentowała również publiczności żarówkę zbudowaną ze zwykłego  słoika i grafitowego rysika, która świeciła przez kilkadziesiąt sekund.

Na sympozjum towarzyszyło Milenie 24 uczniów z klas 4 – 6 SP uczestniczących w  projekcie "4x4 czyli, cztery żywioły w czterech porach roku". Tegorocznym hasłem przewodnim sympozjum był Człowiek i nauka. W poszukiwaniu „bliskości” wiedzy. Sympozjum odbyło się pod patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego,  Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
W ramach sympozjum uczniowie uczestniczyli w pokazach naukowych Niezwykłe–Zwykłe przeprowadzonych przez Piotra Sołkiewicza, sesjach naukowych pogrupowanych na 4 bloki tematyczne:
- Nauka i odkrywanie świata,
- Technologia i człowiek,
- Kulturowe inspiracje,
- Wiedza na wyciągnięcie ręki…
Sesje te były przeplatane występami wokalnymi uczniów SP im. Juliusza Verne w Kielcach (Śpiewająco o człowieku i naturze.) oraz studentów IEM UJK w Kielcach (Posłuchaj – nauczysz się więcej!). W czasie przerw odbywał się jarmark naukowy, na którym uczniowie mogli brać udział w pokazach, ćwiczeniach i zabawach naukowych.

Wioletta Rubak