b2  b1

 

Wycieczka do Bałtowa

baltow34Dnia 04.07.2014 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Woli Jachowej wyruszyły na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie w ramach projektu unijnego Twórczy Przedszkolak finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zwiedzanie tego wielkiego kompleksu przedszkolaki rozpoczęły od wizyty w Oceanarium.

Ten etap wycieczki wzbudził  w dzieciach najwięcej emocji – zwierzęta pokazane na telebimach dzięki okularom 3D wyglądy bardzo realistycznie. Po wyjściu z Oceanarium wszystkich wycieczkowiczów powitał pan przewodnik, który z pasją, ale w zrozumiały dla dzieci sposób opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Dinozaury wywarły ogromne wrażenie na przedszkolakach. Zachwyciły ich przede wszystkim rozmiary eksponatów, jak również sposób pokazania ich w otoczeniu. Dzięki uprzejmości pana przewodnika dzieci mogły się poczuć jak prawdziwi archeolodzy – wspólnie poszukiwały szczątków zwierząt żyjących w pradawnych czasach w specjalnie wydzielonym do tego miejscu. Po wspólnym spacerze wśród prehistorycznych gadów wszyscy udali się do Muzeum Jurajskiego, gdzie mogli obejrzeć różnego rodzaju skamieniałości (koralowce, głowonogi, zęby rekinów, czy kości dinozaurów). Wyjście z tego miejsca wiodło na plac zabaw, gdzie nasi milusińscy mogli pobawić się na drabinkach, zjeżdżalniach, czy huśtawkach. Wspólna zabawa i emocje związane ze zwiedzaniem sprawiły, że wszyscy z wielkim apetytem zjedli zamówiony wcześniej obiad. Po sycącym posiłku  i zasłużonym odpoczynku udaliśmy się na zwiedzanie Zwierzyńca Dolnego. Dzieci poznały tam ciekawe gatunki ptactwa, drobnych ssaków jak również lamy czy daniele. Na tym zakończyła się nasza przygoda z prehistorycznymi zwierzętami. Z wycieczki dzieci wróciły pełne wrażeń i pozytywnych emocji. Ten wspaniały wyjazd z pewnością zapisze się na długo w pamięci dzieci i pozostanie w ich wspomnieniach.


Ilona Langner- Dzioba
Barbara Satro