b2  b1

 

Spotkanie z informatykiem

spotkanie informatyk228 lipca 2014r. nasze przedszkole odwiedził informatyk – pan Łukasz, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. Podczas prezentacji przedszkolaki  zapoznały się z wieloma nowymi terminami technicznymi związanymi z  informatyką, poznały budowę komputera, dowiedziały się  do czego służą poszczególne części  i czym zajmuje się informatyk.

Jedną z ciekawostek była informacja o tym że, informatycy  do tworzenia programów posługują się różnymi językami  programowania np. C++ ; C# . Wytłumaczył również dzieciom, że nie należy długo przebywać przed komputerem ponieważ to szkodzi naszemu zdrowiu. Mamy nadzieję,  że dzieci wyciągnęły wnioski z pouczającej,  ciekawej  wizyty pana Łukasza i będą stosować się do jego rad.
Serdecznie dziękujemy!


 I. Langner –Dzioba
B. Satro