b2  b1

 

Akcja „odblaski”

odblaski204 września 2014 roku nasze przedszkole odwiedzili policjanci: mł. asp. Hubert Wiącek - dzielnicowy z naszej miejscowości i  mł. asp. Iwona Miter z sekcji ruchu drogowego. Wizyta miała na celu wyjaśnienie dzieciom jakie zmiany nastąpiły w związku z wejściem  w życie ustawy w Prawie o ruchu drogowym: "Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku”.

Wobec powyższego  nasi mili goście przynieśli ze sobą odblaski do plecaków dla każdego malucha. Wszystkie przedszkolaki bardzo cieszyły się z tej wizyty, która uświadomiła im, że policjant dba o bezpieczeństwo i zawsze można zwrócić się do niego o pomoc. Spotkanie zostało uwiecznione wspólnymi fotografiami.

I.Langner-Dzioba
B.Satro