b2  b1

 

Spektakl teatralny pt. „Jacek i Placek”

jacek placek323.10.2014r. w Zespole szkół w Woli Jachowej odbył się spektakl teatralny pt. „Jacek   i Placek” wystawiony przez Studio Teatralne "Art-Re" z Krakowa. Aktorzy przedstawili klasykę polskiej literatury dziecięcej - przedstawienie na motywach bajki Kornela Makuszyńskiego pt: "O dwóch takich, co ukradli księżyc" zrealizowane w formie zabawnej opowieści o dwóch braciach.

Aktorzy przenieśli dzieci, w piękny bajkowy świat. Przedstawienie było pełne niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dzieci również w aktywny sposób uczestniczyły w przedstawieniu, które nauczyło młodych widzów, że pomoc rodzicom jest bardzo ważna oraz poznały znaczenie słynnego przysłowia: „Bez pracy nie ma kołaczy”. Mimo tego, że tak dawno wymyślone przysłowie, to bez wątpienia nadal jest ono aktualne. Gdy na coś nie zapracujemy - po prostu tego nie otrzymamy.