b2  b1

 

Wizyta pana listonosza

PP listonosz 2017 2W dniu 18.10.2017 r. przedszkolaki z Woli Jachowej gościły u siebie  pana listonosza Piotra Zdolińskiego.  Zaproszony gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, pokazywał różne rodzaje listów, paczek, reklam, prezentował sposób dostarczenia listu zwykłego, poleconego oraz paczki.

Dzieci mogły zobaczyć jakimi urządzeniami posługuje się pan Piotr w swojej pracy. Przekonały się także, że praca listonosza, to nie tylko roznoszenie listów, ale także szereg innych obowiązków. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem  słuchały opowiadań zaproszonego gościa, zadawały także  panu Piotrowi mnóstwo ciekawych pytań, dotyczących jego pracy i tematu poczty. Jak się okazało praca listonosza wcale nie jest taka łatwa - jest to trudny i odpowiedzialny zawód. Podczas wizyty w naszym przedszkolu, pan listonosz wręczył dzieciom duże koperty i znaczki pocztowe oraz przygotował dla nich specjalne zadanie – przedszkolaki mają wykonać  rysunkowe listy, które za pośrednictwem  pana listonosza i poczty trafią do św. Mikołaja.
Na zakończenie dzieci wręczyły panu Piotrowi podziękowanie za tak wspaniałe i ciekawe zajęcia. Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń naszemu gościowi, ponieważ 18 października obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji pan listonosz otrzymał od przedszkolaków laurkę z najlepszymi życzeniami.
Bardzo dziękujemy panu Piotrowi za wizytę, przekazaną wiedzę i poświęcony nam czas.

S.K.