b2  b1

 

„Żabki” serwowały zdrowe śniadanie

PP sniadanie 2017 3W dniu 8.11.2017r. przedszkolaki z grupy „Żabek” obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania.

Z tej okazji dzieci pod okiem wychowawczyni p. Sylwii Krzysiek przygotowały pyszne i zdrowe kanapki. Już od samego rana przedszkolaki nakrywały do stołu i szykowały potrzebne produkty. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków dzieci zabrały się do pracy. Przyszedł czas na zaplanowanie swoich działań, a następnie samodzielne wykonanie kanapek według własnego uznania. Powstały pożywne, kolorowe, smaczne, pełne zdrowych warzyw kanapki. Podczas pracy dzieci dzieliły się uwagami, sprawdzały, kto lubi dane  warzywo, próbowały różnych smaków, dzieliły i częstowały się przygotowanymi pysznościami. Jedno jest pewne – naszych przedszkolaków nie trzeba namawiać do jedzenia zdrowych produktów i warzyw. Wszystkie przygotowane kanapki w mig zniknęły z talerzyków.
Udział w takiej akcji jest okazją do przypomnienia, iż śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Ponadto dzieci od
najmłodszych lat uczą się zdrowych nawyków żywieniowych. 

S.K.