b2  b1

 

Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru!

PP dzien tetru 2018 01W dniu 27 marca przedszkolaki z Woli Jachowej obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji  dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach teatralnych, przygotowanych i poprowadzonych przez Panią Izabelę Kaletę.

Podczas zajęć maluchy miały okazję uczestniczyć w różnych zabawach i formach teatralnych – elementach dramy, próbowały teatru wyobraźni i cieni, pantomimy, teatru ruchu oraz  kukiełkowego. Przedszkolaki pracowały z rekwizytami, wyrażały ekspresję i swoje emocje oraz poznawały tajniki sztuki teatralnej. Dzieci mogły również  na chwilę zamienić się w aktorów i zaprezentować na scenie, tak jak ich starsze koleżanki z gimnazjum, które wykonały w formie pantomimy fragment znanej baśni. Zajęcia były pełne ekspresji, radości, spontaniczności. Na zakończenie warsztatów dzieci mogły samodzielnie wykonać sobie makijaż sceniczny oraz odwiedziły kostiumerię  szkolnego Teatru CDN.
Przedszkolaki były zachwycone przygotowanymi dla nich zadaniami oraz niespodziankami.  Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli Kalecie za rewelacyjne zajęcia, które dzieci będą mile wspominać.

S.K.