b2  b1

 

Przedszkolaki po mistrzowsku myją ręce!

PP mycie rak 4W dniu 15 października „Sówki” obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. W ramach tego święta dzieci wzięły udział w kampanii edukacyjnej pn. „Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk".  

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważna jest odpowiednia higiena dłoni, kiedy należy myć ręce i jaki wpływ ta czynność ma na nasze zdrowie. Poprzez szereg zabaw badawczych przedszkolaki szukały odpowiedzi na bardzo ważne pytania, m.in.:
- Czy zarazki są duże?
- Jak szybko rosną zarazki?
- Gdzie się one znajdują?
- Co lubią zarazki?
- Jak przenoszą się zarazki?
Następnie odbył się pokaz prawidłowego mycia rąk. Jak się okazało nie była to taka prosta i szybka czynność, ale przedszkolaki świetnie dały sobie radę. Dzieci w mig opanowały całą instrukcję mistrzowskiego mycia rąk i z dumą prezentowały krok po kroku jej poszczególne etapy. Po części praktycznej przyszedł czas na zabawy przy piosence o czystych rączkach.
Mimo, iż mycie rąk jest naszym codziennym rytuałem przedszkolnym, to teraz będziemy zwracać jeszcze większą uwagę na dokładność i czas mycia, bo przecież mistrzowie muszą to robić najlepiej!

S.K.