b2  b1

 

Przedszkolaki poznają zawody

PP kuchnia 2019 016 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego  gościły u siebie Panią Danutę Matysek – naszą szkolną kucharkę.

Pani Danusia bardzo ciekawie opowiadała naszym wychowankom o swojej pracy, a także  cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała  na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. A pytań było mnóstwo, bo ciekawość przedszkolaków okazała się ogromna. Pani Danusia poruszyła także temat zdrowego odżywiania i wpływu różnych  produktów spożywczych  na nasz organizm. Spotkanie było pełne wrażeń i bardzo podobało się dzieciom. Po obiedzie nastąpił ciąg dalszy poznawania zawodu kucharza. Przedszkolaki zostały zaproszone do szkolnej kuchni, gdzie z entuzjazmem i radością na twarzach oglądały kuchenne pomieszczenia, sprzęty, ogromne kotły, piece. Dzieci zobaczyły także magazyn i dowiedziały się jak działa i do czego służy winda towarowa. Na zakończenie wszystkie „Sówki” zostały poczęstowane pysznym i zdrowym deserkiem, który przygotowała dla nas pani kucharka.  
Po spotkaniu dzieci długo jeszcze dzieliły się wrażeniami i nowymi spostrzeżeniami.

Serdecznie dziękujemy Pani Danucie Matysek za  przekazaną nam wiedzę i poświęcony nam czas.
Serdecznie dziękujemy  za miłą gościnę Pani Aleksandrze Janus
i wszystkim Paniom pracującym w naszej szkolnej kuchni.

S.K.