b2  b1

 

Dzień Babci i Dziadka 2015

DzienBabciiDziadka 048 1Najważniejszymi osobami dla każdego dziecka są członkowie najbliższej rodziny, a wśród nich Kochani Dziadkowie. Wspierają rodziców w wychowaniu, a czasami ich również zastępują. Wnuczęta kochają babcie i dziadków za to, że mają dla nich czas, że nigdzie się nie spieszą jak ich rodzice. Swoje uczucia wyrażają na co dzień zwykłym uściskiem i słowami „Kocham Cię”.

22 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół w Woli Jachowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęły pani dyrektor Jolanta Ksel i pani dyrektor Halina Pedrycz, które serdecznie przywitały przybyłych gości.
Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy przedszkolnej przygotowane przez panią Ilonę Langner - Dzioba i panią Barbarę Satro. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenkę „Kochamy Was”.  Dzieci z klasy „0”, pod kierunkiem pani Lucyny Januszek, zaprezentowały krótkie wierszyki, a następnie wspólnie zaśpiewały piosenkę. Klasy I „a” i I „b” razem z wychowawczyniami: panią Małgorzatą Chochół i panią Grażyną Stąporek, przygotowały przedstawienie o Nowym Roczku. Swój występ uczniowie klas pierwszych rozpoczęli piosenką, a zakończyli wierszykiem, w którym zawierały się życzenia dla babć i dziadków. Następnie na scenie pojawiły się klasy II  i III wraz z wychowawczyniami: panią Kamilą Czają i panią Agnieszką Młynarską.  Uczniowie w swoim programie artystycznym zaprezentowali tańce: cza - czę, flamenco do piosenki z filmu „Desperado”, hip hop, a na koniec zaśpiewały piosenkę kowbojską.  
Szacowni goście z uwagą i wzruszeniem wysłuchali części artystycznej wykonywanej przez ich ukochane wnuki. Niespodzianką dla dostojnych gości były różne upominki, które zostały wręczone babciom i dziadkom. Goście nagrodzili trud wnuków gromkimi brawami,  a po występie wspólnie zasiedli przy kawie, herbacie i domowych wypiekach.


Fot. Agnieszka M.