b2  b1

 

Dzień Babci i Dziadka 2014

dzienbabciidziadka 00122 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół w Woli Jachowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Halina Pedrycz, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy przedszkolnej przygotowane przez panią Ilonę Langner - Dzioba i panią Barbarę Satro. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki dla babć i dziadków. Uczniowie z klas: 0”a” i 0”b”, pod kierunkiem pań: Małgorzaty Chochół i Lucyny Januszek, zaprezentowały się jako krasnoludki, czarodzieje i wróżki. Złożyły w ich imieniu życzenia babciom i dziadkom oraz zaśpiewały piosenki na ludową nutę. Klasa I wspólnie z wychowawczynią panią Kamilą Czaja, przygotowała przedstawienie o krasnoludkach, które pomagały babci i dziadkowi w codziennych obowiązkach. Swój występ uczniowie klasy I zakończyli wesołą piosenką o tym, jak można spędzać czas z dziadkami. Następnie na scenie pojawiła się klasa II wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Młynarską. Chłopiec przebrany za karnawał zaprosił wszystkich do obejrzenia przygotowanego przez  jego koleżanki i kolegów  programu artystycznego. Uczniowie w pięknych strojach zatańczyli walca wiedeńskiego, taniec z balonikami, a na koniec szybkiego „Twista dla babci”. Klasa III wspólnie z panią Sylwią Krzysiek rozpoczęła swój występ układem tanecznym. Następnie uczniowie przebrani za Nowy Rok i kominiarza, oznajmili, że przynoszą zebranym gościom szczęście. Na koniec piękne śnieżynki złożyły życzenia babciom i dziadkom. Całą uroczystość zakończyło wręczenie zgromadzonym babciom i dziadkom upominków wykonanych przez dzieci.


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole był bardzo udany, o czym świadczyły gromkie brawa gości i uśmiechy na ich twarzach.

Fotografie i obróbkę graficzną wykonała pani Agnieszka Młynarska.


Małgorzata Chochół