b2  b1

 

Dzień Edukacji Narodowej 2014 i Ślubowanie Klas I

dziennauczyciela 051 5a13 października 2014 r. w Zespole Szkół w Woli Jachowej odbyła się uroczystość  przygotowana z  okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W tym szczególnym dniu zaszczycili nas  swoją obecnością zaproszeni  goście: Wójt Gminy Górno  Przemysław Łysak, ksiądz proboszcz – Włodzimierz Jastrząb,  emerytowani pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.

Pani Jolanta Ksel – Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Jachowej serdecznie  powitała przybyłych gości i złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia, dziękując tym samym za wkład pracy oraz  zaangażowanie.
Następnie,  w obecności nauczycieli i licznie zgromadzonych gości, gimnazjaliści z klas I złożyli uroczyste ślubowanie. W tym dniu także wychowankowie  klasy Ia i Ib szkoły podstawowej zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Zanim jednak to nastąpiło, pierwszoklasiści przygotowani przez p. Sylwię Krzysiek i p. Małgorzatę Chochół zaprezentowali program artystyczny  pt. „Spotkanie z  Jesienią”.  Uczniowie pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wykazali się także wiedzą na temat szkoły, zgadując bezbłędnie wszystkie zagadki, jakie przygotowała dla nich Pani Jesień.  Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym  Pani Dyrektor Jolanta Ksel dokonała aktu pasowania na ucznia. Następnie  Pani Dyrektor Halina Pedrycz wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Uczniowie złożyli także w kronice szkolnej  odcisk swojego palca na pamiątkę tego ważnego wydarzenia. W tym dniu uśmiech na twarzach dzieci wywołały  również  prezenty, które pierwszoklasiści otrzymali od  Pana Wójta Przemysława Łysaka, rodziców oraz starszych kolegów z klasy II.  W sali lekcyjnej na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – pyszny tort i poczęstunek.
Uroczystość zakończył wspólny występ uczniów klasy VI szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów, którzy zaprezentowali spektakl przygotowany pod kierunkiem p.  zabeli Kalety. Scenariusz całej uroczystości oraz uczniów prowadzących akademię przygotowała p. Anna Sańpruch, zaś o nagłośnienie zadbał p. Robert Piotrowski. Fotografie i obróbkę graficzną zdjęć wykonała p. Agnieszka Młynarska.