b2  b1

 

Gimnazjalne Igrzyska na Dzień Sportu i Dzień Dziecka

dzien dziecka 2016 108aJak co roku w Zespole Szkół w Woli Jachowej obchodziliśmy Dzień Sportu i Dzień Dziecka tym razem pod znakiem starożytnych igrzysk olimpijskich.

Każda klasa wcześniej wylosowała jedno ze starożytnych miast i 1 czerwca, przyodziani w tradycyjne stroje, uczniowie zaprezentowali logo oraz ubiory i rekwizyty mieszkańców swojego miasta - państwa. Następnie ochotnicy z poszczególnych klas rywalizowali podczas "igrzysk". Na "arenie" można było zobaczyć różne oryginalne konkurencje sportowe, czyli m.in. skok w dal, "zapasy", "biegi" oraz "rzut oszczepem". Każdy z uczestników dawał z siebie wszystko, by wygrać. Jednak nie był to jeszcze koniec wyczerpujących zmagań.
Po przebraniu się w wygodniejsze stroje, chłopcy rozstrzygnęli rozgrywki piłki nożnej, a dziewczęta - piłki siatkowej. Aby po dniu pełnym wrażeń nie zabrakło nikomu energii, młodzież otrzymała chłodzące smakołyki w postaci lodów. Rozgrywki ostatecznie wygrali uczniowie klasy 3a i to oni otrzymali puchar przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Woli Jachowej. Gratulujemy zwycięzcom i Gloria Victis!!!

Zuzanna Stąpór (kl.2a)
A.Z.-K.