b2  b1

 

Gimnazjada 2013

gimnazjada6W ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, 14 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się tradycyjnie Gimnazjada. Tego dnia postanowiliśmy uczcić 150. rocznicę powstania styczniowego. Całość imprezy przygotowała klasa 2b pod kierunkiem pani Bernadety Mechelewskiej - Koruby.

Na początku zostaliśmy zaznajomieni z najważniejszymi informacjami dotyczącymi okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. Następnie wszystkie klasy wzięły udział w poszczególnych  konkurencjach, dotyczących wybuchu i przebiegu powstania styczniowego. Uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą, zdolnościami plastycznymi i aktorskimi. Jako pierwszy podsumowano konkurs plastyczny, w którym każda klasa przedstawiła i opowiedziała o swojej reprodukcji  obrazu Artura Grottgera. Jury przyznało za tą konkurencję wszystkim klasom po tyle samo punktów, ponieważ wszystkie malowidła były piękne. Kolejną konkurencją było zaprezentowanie wcześniej wykonanej biżuterii powstańczej. W tej konkurencji bezapelacyjnie zwyciężyła broszka powstańcza w wykonaniu Jakuba Zielonki z klasy IIIb. Następnie uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali piosenki lub scenki, dotyczące dowódców i dyktatorów powstania. Ostatni był konkurs wiedzy o powstaniu styczniowym. Po podsumowaniu punktów, okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła klasa IIIb, drugie -klasa IIb, trzecie - klasa IIIa oraz klasa Ia, czwarte - klasa Ib oraz klasa IIa.

 

Gratulujemy zwycięzcom i zwyciężonym :)
Wszyscy dobrze się bawiliśmy i była to dla nas nietypowa, ale jakże urozmaicona i przyjemna lekcja historii.