b2  b1

 

Gimnazjada 2011

2011 gimnazjada24SERCE EUROPY BIJE DZIŚ NAD WISŁĄ

Rok 2011 to rok Czesława Miłosza, a także  polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Pod tymi właśnie hasłami w naszej szkole odbyła się Gimnazjada.

Międzyklasowe rozgrywki podzielono na pięć konkurencji, każdą z nich oceniało jury. Na początku uczniowie klasy 3b zapoznali nas z krótką biografią Czesława Miłosza.  Następnie wytypowana grupa z każdej klasy odpowiadała na wylosowane pytanie, dotyczące poety. Kolejną konkurencją był konkurs plastyczny, gdzie uczniowie prezentowali swoje malarskie interpretacje utworów polskiego noblisty. Potem odbyła się konkurencja pt.: „Odkrywamy Miłosza na nowo...”. Uczniowie mieli za zadanie ułożyć poprawnie fragment wiersza z rozsypanki wyrazowej. Następnie każda klasa reprezentowała przygotowany taniec. Mogliśmy ujrzeć: czardasza węgierskiego, taniec irlandzki, polkę, paso doble, taniec belgijski, a także tarantelę. Wszyscy tancerze dostali gromkie brawa. Ostatnią już konkurencją był quiz wiedzowy na temat krajów UE. Po tych dyscyplinach jury podliczało punkty. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 2a.
Jednak nie liczyła się jedynie wygrana, lecz również dobra zabawa. Gimnazjada okazała się wspaniałym pomysłem na umilenie dnia całej społeczności. Mamy nadzieję, że każdego roku będziemy mogli bawić się na takiej uroczystości.