b2  b1

 

Szkolne Koło Wolontariusza

Działalność w szkolnym kole wolontariusza opiera się na dobrowolnej i bezinteresownej pracy na rzecz innych. W organizacji tej działa w b.r. szkolnym 40 uczniów ze wszystkich klas gimnazjum.

ROK SZKOLNY 2014/2015

 • W październiku uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariusza odwiedzili cmentarz w Skorzeszycach i uporządkowali zaniedbane, opuszczone groby.
 • Przez cały czas trwa w szkole akcja zbierania plastikowych zakrętek, które zostaną przekazywane rodzinie z Cedzyny zbierającej pieniądze na leczenie swojego chorego dziecka.
 • W ramach współpracy z kielecką Caritas oraz Bankiem Żywności uczniowie uczestniczą przedświątecznych zbiórkach żywności na terenie sklepu „Biedronka” w Kielcach.
  biedronka3biedronka4
 • Uczniowie działający w szkolnym kole wolontariusza zorganizowali również dla dzieci mikołajki.
  Mikolajki 002 P1140493Mikolajki 007 P1140445
 • W tym roku koło wolontariusza ukierunkowało się na działalność na terenie swojej szkoły. Uczniowie pomagają młodszym kolegom i koleżankom w nauce oraz odrabianiu lekcji. Zorganizowali też i przeprowadzili konkursy i zabawy podczas zabawy choinkowej.
  Bal 004 IMG 8659
 • W listopadzie, natomiast, z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia poprowadzili zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki oraz klas I, II i III.
  DzienMisia 006 P1140127
 • Również w tym roku szkolne koło wolontariusza przyłączyło się do projektu Caritas Diecezji Kieleckiej: „ Pola nadziei”. W ramach tego projektu w styczniu przeprowadzone zostały przez pracowników Caritas warsztaty dla uczniów dotyczące pracy wolontariusza a w szczególności działalności dla hospicjów. 
 • Dzięki wszystkim nauczycielom ZS w Woli Jachowej, rodzicom i uczniom w okresie bożonarodzeniowymJaselka 056 7 zorganizowany został kiermasz ozdób świątecznych. Uzyskana dzięki sprzedaży ozdób kwota 545 zł przekazana została na stacjonarne hospicjum im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Podziekowania

ROK SZKOLNY 2015/2016

 • Dzień Pluszowego Misia

25 listopada Pluszowy Miś obchodzi swoje urodziny. W tym roku skończył 113 lat.
Tak jak w ubiegłym roku, uczniowie ze szkolnego koła wolontariusza zorganizowali zajęcia dla młodszych dzieci ze Szkoły Podstawowej.
Dwie grupy gimnazjalistek poprowadziły lekcje w formie zabaw i gier dla „przedszkolaków”, „zerówki”, uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Nauczyły wszystkie dzieci misiowej piosenki i misiowego wierszyka.
Dzieci były zadowolone i bardzo chętnie bawiły się. Okazało się, że dużo wiedzą zarówno o małych misiach, jak i o dużych niedźwiedziach.
Tego dnia towarzyszyło nam w nauce dużo misiów, bo zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum przynieśli ze sobą ulubione pluszami.
PP mis 2015 08

 • Kwesty

Szkolne Koło Wolontariusza w roku szkolnym 2015/2016 kontynuuje współpracę z Kieleckim Bankiem Żywności i Caritas Diecezji Kieleckiej.
Pod koniec września wolontariusze brali udział w zbiórce żywności w ramach ogólnopolskiej akcji: „Podziel się posiłkiem”.
Dwa pierwsze weekendy grudnia to przedświąteczne zbiórki żywności na terenie sklepu „Biedronka” na Górnym Szydłówku.

DSC 0470DSC 0473

 • Mikołajki

W tym roku również udało nam się zorganizować mikołajki dla naszych najmłodszych. Przygotowaliśmy 29 paczek, które rozwiózł dzieciom Mikołaj z trzema Śnieżynkami czarnymi saniami (niestety na kółkach). Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w robieniu paczek.

EDU MLAG 03122015 048 B17A4012

mikolaj 1 2015mikolaj 2015

 • Kiermasz ozdób świątecznych

18 grudnia 2016r. zorganizowaliśmy kiermasz ozdób świątecznych, z którego całkowity dochód przekazany zostanie na Hospicjum im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Dziękujemy wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Woli Jachowej za wykonanie przepięknych ozdób i ich rodzicom za pomoc i finansowe wsparcie.

EDU MLAG 21122015 056 3