b2  b1

 

Międzynarodowy sukces naszych uczniów

Pamietnik R 3"Pamiętnik Dawida Rubinowicza" znalazł się w gronie pięciu najlepszych booktrailerów (krótkich dwuminutowych filmów promujących wybraną książkę) w Polsce i Europie, a nasi uczniowie zostali laureatami europejskiego konkursu Booktrailer Film Festival, którego finał odbył się 26 marca 2019 r. w Brescii we Włoszech.

Celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa i wykorzystanie najnowszych technologii informatycznych. Zadanie polegało na wykonaniu filmowej rekomendacji dzieła literackiego (ale nie streszczenia!), które, zdaniem uczestników projektu, jest wyjątkowe i zasługuje na szczególną uwagę. Twórcami filmowej interpretacji książki "Pamiętnik Dawida Rubinowicza” są uczniowie: Agata Susło, Agata Tomczyk, Alicja Krzysiek, Jakub Mazurczak, Julia Krajcarz, Karolina Mochocka, Magdalena Krzysiek, Zuzanna Kaleta, Milena Łyżwa, Natalia Rubak, Stanisław Kaleta, Wiktoria Borek, Zuzanna Kowalczyk, Bartosz Rubak, Konrad Wojciechowski, Kamil Piotrowski. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawowała nauczycielka języka polskiego i zajęć artystycznych -  Izabela Kaleta. Jest to kolejny sukces artystyczny podopiecznych Pani Izabeli Kalety – we wrześniu 2018 roku ośmioosobowa szkolna grupa teatralna uzyskała II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Nauki Przyrodniczych na Scenie w Poznaniu.
Kolebką konkursu filmowego Booktrailer Film Festival są Włochy, ale jego zasięg jest międzynarodowy. Edycja polska BFF odbywa się co roku w Nowym Targu, a jego organizatorem jest tamtejszy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi.
Film znalazł się w gronie finalistów i laureatów BFF - edycja polska. Spośród ponad sześćdziesięciu nadesłanych z całej Polski booktrailerów, obraz uplasował się w finałowej piątce laureatów. 26 marca film pokonał dwieście jedenaście booktrailerów, które napłynęły na konkurs z całej Europy i zdobył dwie nagrody podczas finału Booktrailer Film Festival we Włoszech - Nagrodę Jury Nauczycielskiego oraz Nagrodę Jury Uczniowskiego i był jednym z prezentowanych podczas gali - obok zwycięskich filmów z Włoch ( I i II miejsce) oraz Hiszpanii (III miejsce).

A. Z.- K